Sprzedaż Spółek
ABC spółek – sprzedaż spółek
Maj 19, 2015
sprzedaż spółek
Wokół własnego biznesu cz. I – zagrożenia
Sierpień 20, 2015

Zakładanie spółki zoo – Kilka kroków do własnej firmy

zakładanie spółek zoo

Zakładanie spółki zoo – kilka kroków do własnej firmy, które możesz przebyć z nami.

Własny biznes to dobry pomysł i przyszłościowe rozwiązanie. Forma spółki z ograniczoną odpowiedzialnością cieszy się ogromną i niesłabnącą popularnością. W dzisiejszym wpisie prześledzimy jak wygląda rejestracja spółki zoo krok po kroku. Z każdym rokiem polskie prawo sprawia, że zakładanie firmy jest coraz prostsze. Należy jednak pamiętać, że inaczej wygląda strona teoretyczna, a inaczej praktyczna. Jest to mimo wszystko procedura wieloetapowa i czasochłonna.

 

Jeśli chciałbyś skorzystać z fachowej pomocy firma Chawila z chęcią Ci pomoże, zakładanie spółki zoo z nami to nie problem. A gdy interesuje Cię opcja szybkiego startu oferujemy zakup spółek gotowych.

Po pierwsze należy się do własnego biznesu odpowiednio i gruntownie przygotować, przemyśleć strategie, trafność pomysłu, przeanalizować wady i zalety, prześledzić sytuację na rynku. Dalej możemy zapoznać się z potrzebnymi dokumentami i zacząć działać. Istnieją dwie możliwości powstania przedsiębiorstwa – tradycyjne oraz przez Internet. Od 2012 roku zakładanie spółki zoo może odbywać się drogą elektroniczną. Jest to pewne udogodnienie i dobra alternatywa.

zakładanie spółki zoo

zakładanie spółki zoo

 

Zakładanie spółki zoo składa się z kilku kroków. Poznaj je już dziś, byś wiedział z czym musisz się zmierzyć.

To co tworzy spółkę to umowa. Od tego zaczynamy. Zawarcie umowy przez wspólników tworzy spółkę z ograniczona odpowiedzialnością w organizacji. Umowa zawiera stałe i niezbędne elementy. W przypadku internetowej rejestracji, umowa nie ma formy aktu notarialnego, lecz sporządza się ją w specjalnym formularzu, na koniec zostaje podpisana elektronicznie przez każdego wspólnika. Kolejnym krokiem jest wniesienie przez wspólników kapitału zakładowego, który minimalnie wynosi 5000 złotych. Dalej następuje powołanie niezbędnych organów spółki. Czwarty krok to rejestracja spółki zoo przez sąd rejonowy. Wniosek taki należy złożyć W Krajowym Rejestrze Sądowym. Dokument ten powinien zawierać wszystkie niezbędne informacje oraz wymagane formularze. Nowo powstała firma by uzyskać pełną zdolność do działalności powinna również otworzyć rachunek bankowy, złożyć wniosek o rejestrację jako podatnika VAT, uzupełnić informację dotyczącą wyboru formy opodatkowania.

Zakładanie spółki zoo to wiele formalności, w których łatwo się zagubić. By wykonać je poprawnie trzeba być cierpliwym i dokładnym. A dokumenty do uzupełnia piętrzą się na naszym biurku. Dla osoby stykającej się z tymi procedurami po raz pierwszy może to być nie lada wyzwanie.

Wiec gdy chcesz zaoszczędzić swój cenny czas, zwróć się z tym do nas, biuro rachunkowe Warszawa jest gotowe do działania, nasi specjaliści czekają. Nasza oferta zakłada pomoc przy otwieranie własnego biznesu oraz sprzedaż spółek istniejących już na rynku od kilku lat. Sprawdź szczegółu już teraz.

Dziękujemy serdecznie za śledzenie wpisów na naszej stronie internetowej, zachęcamy do aktywnego komentowania i dzielenia się swoimi opiniami. Na wszelkie pytania i sugestie chętnie odpowiemy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *