zakładanie spółek zoo
Zakładanie spółki zoo – Kilka kroków do własnej firmy
Czerwiec 21, 2015
zakładanie spółki zoo
Sprzedaż Spółek- ważne informacje
Sierpień 27, 2015

Wokół własnego biznesu cz. I – zagrożenia

sprzedaż spółek

Wokół własnego biznesu cz. I – zagrożenia

Rynek pracy w Polsce nie jest przychylny i nie gwarantuje wystarczającej ilości miejsc pracy. Coraz trudniej znaleźć etat zgodny z naszymi zainteresowaniami i wykształceniem. W takiej sytuacji dobrą alternatywa jest własna działalność gospodarcza.

Prowadzenie własnego biznesu ma sporo zalet i jest opcją wartą rozważenia.

Ale nie mam co się oszukiwać taki pomysł posiada również wady, dlatego trzeba je poznać i rozważyć, by łatwiej się było z nimi zmierzyć. Biuro rachunkowe ,,Chawila’’ służy pomocą i fachowa radą w tych kwestiach.
Zanim przejdziemy do przedstawienia owych zagrożeń, zacznijmy od jednej prostej zasady. Wszelkie wady można przekuć w zalety, by tego dokonać musimy wykazać się determinacją i dużą motywacją. Biuro rachunkowe naszej firmy może być dobrą opcją by pomóc Ci w osiągnięciu założonego celu.
Największym zagrożeniem jest ryzyko niepowodzenia oraz poczucie braku bezpieczeństwa na rynku. A także ciążąca odpowiedzialność za pracowników. Minusem dla wielu jest również brak regularnego i stabilnego dochodu, przynajmniej w pierwszych latach rozwoju.
W przypadku spółki wadą może być także osoba wspólnika. Nasz partner, nawet jeśli jest dobrym przyjacielem, może nie sprawdzić się w biznesie. Im więcej osób zakłada spółkę tym więcej potencjalnych konfliktów może powstać.
Kolejną ogromną wadą są istniejące obowiązki prawno – administracyjne. Borykanie się z nadmiarem biurokracji i żmudnymi formalnościami odstrasza już na samym wstępie. Jest jednak na to sposób.

Nasze biuro rachunkowe (z idealną lokalizacją – Warszawa) jest do Twojej dyspozycji. Zajmiemy się rachunkowością, prowadzeniem dokumentacji płacowej i kadrowej oraz wieloma innym formalnościami.

Własny biznes to także konieczność ciągłego uczenia się i rozwoju. Musimy mieć orientację w różnych dziedzinach, także w kwestiach prawnych. W takich wypadkach warto rozejrzeć się za fachową pomocą, biuro rachunkowe ,,Chawila ‘’ takie konsultacje oferuje.
Kolejną wadą dla wielu może być nieograniczony czas pracy. Brzmi niewinnie, ale często wiąże się z aktywnością zawodową po godzinach w domu. Ale na to też mamy receptę, część męczących Cie formalności możesz zlecić nam. Biuro rachunkowe w miejscu prestiżowym i godnym polecenia (Warszawa) przyjmuje każde zlecenie. Jesteśmy po to by ułatwić Ci rozwój.
I na końcu kolejna wytyczna, nie mniej ważna. By zająć się swoją firmą należy charakteryzować się odpowiednimi predyspozycjami i cechami.

Motywacja, intuicja, optymizm, umiejętność zarządzania, cierpliwość i wytrwałość. Wyposażony w takie cechy jesteś skazany na sukces.

Dla własnego biznesu potrzebujesz także funduszy na start i głowę pełną pomysłów. Z resztą Ci pomożemy. Zapoznaj się z ofertą naszej firmy. Biuro rachunkowe to inwestycja w przyszłość. Wybierz odpowiednia opcję dla Ciebie.
Mimo wielu wad własnego biznesu, pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim działanie zgodnie ze swoimi pasjami i umiejętnościami. Rozwój Twojej firmy zależy tylko od Ciebie. Nie bój się eksperymentować i działaj!

Serdecznie dziękujemy za zapoznanie się z naszym nowym wpisem. Zapraszamy do śledzenia kolejnych i komentowania. Biuro rachunkowe ,,Chawila’’ jest otwarte na sugestie i opnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *